(12) 415-72-36, (12) 415-81-46,   604 671 430

Siatki zgrzewane czy siatki plecione? Jakie rozwiązanie wybrać?

/ /

Siatki zgrzewane czy plecione? Jakie rozwiązanie wybrać?

Możliwości ogrodzenia posesji, działki czy też obiektu komercyjnego jest wiele. To na co się zdecydujesz zależy głównie od potrzeb i przeznaczenia, a także indywidulanych preferencji. Jednym z popularniejszych rozwiązań siatki zgrzewane. Jak je dobrze wybrać i czym właściwie różnią się od siebie?

Czy siatka pleciona to dobry wybór?

Najbardziej popularnym typem ogrodzenia siatkowego jest siatka pleciona. To wersja dla mało wymagających. Siatki plecione wykonane są z drutu powleczonego otuliną PCV. Pomimo tego, że dysponują kilkoma wersjami splotów, nie sprawdzają tak dobrze jak siatki zgrzewane. Przyczyną tego jest duża elastyczność materiału. W przypadku kiedy siatka nie zostanie odpowiednio naciągnięta, jej struktura będzie się odkształcać. Biorąc pod uwagę kwestie estetyczne, nie każdemu spodoba się romboidalny kształt oczek. Jednak dużym plusem wyboru tego typu ogrodzenia jest możliwość montażu na terenach pochyłych, ponieważ siatka bardzo dobrze dopasowuje się do ukształtowania terenu.

Czym różni się siatka pleciona od siatki zgrzewanej?

Siatka zgrzewana wykonana jest ze stalowych prętów pokrytych otuliną PCV. Ten typ konstrukcji wybierany jest częściej, głównie ze względów estetycznych. Cały panel posiada specjalnie formowane oczka o eleganckim zakończeniu. Druty w miejscach skrzyżowania są zgrzewane, dzięki czemu konstrukcja jest mocniejsza. Montaż takiej siatki jest łatwiejszy niż siatki plecionej. Różnica polega na elastyczności materiału. Siatki zgrzewane są sztywniejsze i podczas montażu nie trzeba ich naciągać. Wystarczy zainstalować je na listwach słupkowych i spiąć za pomocą kleszczy lub klipsów. Jeżeli posiadasz działkę o nierównym terenie lub nie zależy Ci na walorach estetycznych ogrodzenia wybierz siatkę plecioną. Natomiast jeśli szukasz eleganckiej, mocnej i niedrogiej alternatywy wybierz siatkę zgrzewaną, która posłuży Ci na wiele lat. Ten typ występuje w trzech różnych wariantach wielkości oczek oraz w kilku wersjach kolorystycznych – zielony, brązowy i czarny.