(12) 415-72-36, (12) 415-81-46,   604 671 430

Siatki zgrzewane – co warto o nich wiedzieć?

/ /
Obecnie w sprzedaży znajduje się szeroka gama produktów przeznaczonych do konstrukcji ogrodzeń. Do dyspozycji są efektowne kute konstrukcje, ogrodzenia z tradycyjnego drewna czy też paneli metalowych. Nadal także uznaniem i powodzeniem wśród kupujących cieszą się siatki ogrodzeniowe. Teraz także dostępne są w uwspółcześnionych wersjach dla jeszcze lepszej wytrzymałości i estetyki.

Najczęściej ogrodzenia siatkowe są kojarzone z tymi wykonanymi z siatki plecionej. Są one niedrogie, mają szerokie zastosowanie, ale nie odpowiadają każdemu pod względem swojego wyglądu. Dlatego istnieje alternatywa, która także wyróżnia się przystępną ceną, a ponadto estetyką – to siatki zgrzewane.

Czym różni się siatka pleciona od siatki zgrzewanej?

Siatka zgrzewana wykonana jest ze stalowych prętów pokrytych otuliną PCV. Ten typ konstrukcji wybierany jest częściej, głównie ze względów estetycznych. Cały panel posiada specjalnie formowane oczka o eleganckim zakończeniu. Druty w miejscach skrzyżowania są zgrzewane, dzięki czemu konstrukcja jest mocniejsza. Montaż takiej siatki jest łatwiejszy niż siatki plecionej. Różnica polega na elastyczności materiału. Siatki zgrzewane są sztywniejsze i podczas montażu nie trzeba ich naciągać. Wystarczy zainstalować je na listwach słupkowych i spiąć za pomocą kleszczy lub klipsów. Jeżeli posiadasz działkę o nierównym terenie lub nie zależy Ci na walorach estetycznych ogrodzenia wybierz siatkę plecioną. Natomiast jeśli szukasz eleganckiej, mocnej i niedrogiej alternatywy wybierz siatkę zgrzewaną, która posłuży Ci na wiele lat. Ten typ występuje w trzech różnych wariantach wielkości oczek oraz w kilku wersjach kolorystycznych – zielony, brązowy i czarny.

Najczęściej ogrodzenia siatkowe są kojarzone z tymi wykonanymi z siatki plecionej. Są one niedrogie, mają szerokie zastosowanie, ale nie odpowiadają każdemu pod względem swojego wyglądu. Dlatego istnieje alternatywa, która także wyróżnia się przystępną ceną, a ponadto estetyką – to siatki zgrzewane.

 

 

Siatki tego rodzaju powstają z drutów zgrzewanych ze sobą. Różnią się pomiędzy sobą parametrami takimi jak wielkość i kształt oczek, wysokość, zastosowana średnica drutów czy też wykończenie. Wykonane są głównie z drutów ocynkowanych, dzięki czemu zachowują one odporność na korozję, dodatkowo także są powlekane tworzywem PCV, dzięki czemu mają bardziej elegancki wygląd – najczęściej wybierany kolor to zielony, ale również są one dostępne w innych wersjach kolorystycznych, na przykład jako czarny czy brązowy.

 

Siatki zgrzewane także są oferowane w wersjach estetycznych – wyróżniają się eleganckim wykończeniem, mają specjalnie formowane oczka, dlatego wyglądają stylowo i mogą być z powodzeniem zastosowane jako ogrodzenie budynku, parku, ogrodu czy też placu zabaw.

 

Wybór siatek to przyszłościowe rozwiązanie – dzięki swojej konstrukcji są wytrzymałe i trwałe na lata. Nie deformują się tak jak siatki plecione, których kształt zależy od odpowiedniego naciągu. Z tym związana jest także łatwość instalacji siatek zgrzewanych, które instaluje się na listwach słupowych poprzez zastosowanie klipsów stalowych czy kleszczy. Siatka jest sztywna, dlatego nie wymaga stosowania specjalnych drutów, prętów naciągowych czy napinaczy. To powoduje, że jest ona dzisiaj coraz chętniej wybierana i wyróżnia się szerokim zastosowaniem.

 

 

Nasza firma Pajęczyna oferuje siatki zgrzewane w trzech różnych wariantach. Są to siatki Pantanet® PROTECT o wysokim zagęszczeniu oczek, mogą być stosowane nawet jako podpory do roślin, siatki Pantanet® FAMILY o estetycznym, klasycznym stylu, które wybierane są głównie jako ogrodzenia domów, a także siatki Pantanet® GARDEN także o dużych oczkach, które polecane są do stosowania w ogrodach czy na działkach. Wszystkie siatki są dostępne w różnych wariantach wysokości i długości rolek, przez co można dopasować je do indywidualnych potrzeb.

 

Zatem siatki zgrzewane to bardzo dobra alternatywa dla siatek plecionych – nie dość, że występują w większej gamie wersji, to jeszcze są bardziej estetyczne, wytrzymalsze i łatwiejsze w montażu, dlatego są nowoczesnym wyborem zamiast tradycyjnych ogrodzeń. Ogrodzenie nimi domu, działki, placu zabaw czy budynków użyteczności publicznej nie jest związane także z wysokimi kosztami. Dlatego w poszukiwaniu tanich i solidnych ogrodzeń warto zwrócić uwagę na siatki zgrzewane i zdecydować się na takie rozwiązanie.