(12) 415-72-36, (12) 415-81-46,   604 671 430

Bramy ogrodzeniowe, Bramy przesuwne, bramy ogrodzeniowe Kraków

/ /

Bramy ogrodzeniowe przesuwne czy rozwierane?

Bramy ogrodzeniowe muszą być nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. W końcu otwiera się je bardzo często czy to wchodząc do domu czy też wjeżdżając na teren posesji samochodem. Na rynku są dwa rodzaje bram: przesuwne i rozwierane. Które z nich są lepsze?

Bramy rozwierane - łatwy montaż

Bramy rozwierane mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo łatwe w montażu. Tak naprawdę wystarczy jedynie zamontować słupki, na których powiesi się skrzydła. Oprócz tego trzeba jeszcze zwrócić uwagę, by teren wokół bramy był pozbawiony pagórków – tak by można było bez problemów otwierać skrzydła. Bramy ogrodzeniowe rozwierane są bardzo popularne i stosunkowo niedrogie, ale mają swoje minusy. Mogą pojawić się problemy z ich używaniem zależne od pogody. Przykładowo, w zimie konieczne będzie odśnieżenie terenu wokół, bo inaczej nie będzie można wydostać się na zewnątrz. Przy silnych wiatrach mogą pojawiać się pewne niedogodności. Skrzydła trzeba będzie zabezpieczyć, by się nie ruszały, bo to może znacznie utrudnić wjazd samochodem.

A może jednak bramy przesuwne?

Można także zdecydować się na bramy ogrodzeniowe przesuwne, które lepiej sprawdzają się zimą. Nie ma wówczas konieczności odśnieżania posesji, by dostać się na zewnątrz. Jednak wymagania montażowe są dużo wyższe. Trzeba bowiem stworzyć więcej przestrzeni do otwarcia bramy. To rozwiązanie dedykowane posesjom z szerokim ogrodzeniem. Bramy przesuwne są wprawdzie droższe, ale z drugiej strony wygodniejsze w użytkowaniu. Można z nich wygodnie korzystać niezależnie od warunków atmosferycznych. Zapewniają pełne światło wjazdu. Nie ma problemu z ich zamknięciem w przypadku, gdy odległość do garażu będzie niewielka - w przypadku bram rozwieranych trzeba przesunąć samochód tak, by można było swobodnie zamknąć skrzydła. Dodatkowo w celu podniesienia komfortu można zdecydować się na montaż automatyki ułatwiającej otwieranie. Dzięki temu nie trzeba będzie wychodzić z samochodu by wyjechać z posesji. Wejście będzie zamykane na pilot.