(12) 415-72-36, (12) 415-81-46,   604 671 430

Bramy ogrodzeniowe przesuwne i skrzydłowe

/ /
Właściwie dobrana brama będzie gwarantowała wygodę użytkowania i trwałość na długie lata. Do dyspozycji klientów jest kilka różnych wariantów konstrukcyjnych – głównie to bramy ogrodzeniowe przesuwne oraz skrzydłowe. Czym się różnią i który z tych dwóch modeli wybrać?

Zarówno bramy przesuwne, jak i ogrodzeniowe wykonuje się najczęściej z profili zamkniętych, a także przęseł ogrodzeniowych, kątowników, siatki, profili czy desek zależnie od zaplanowanego efektu wizualnego – mogą być one rzadziej lub gęściej osadzone, z pełną ramą lub u góry mogą tworzyć szpice, dlatego pod kątem estetyki brama może być indywidualnie dopasowana do życzeń zamawiającego je klienta. W ten sposób można też dopasować ją do aranżacji przestrzeni wokół domu, by brama stanowiła jej atrakcyjne dopełnienie.

 

        

 

Element konstrukcyjne bram są wykańczane tak, aby nie były narażone na korozję. W podstawowej wersji są one pokryte powłoką cynkową, która ma właściwości antykorozyjne. Może być to także farba podkładowa czy też farba proszkowa w wybranym kolorze z palety RAL, na przykład zielonym, czarnym, szarym czy brązowym lub innych zależnie od życzeń klienta.

 

Różnice pomiędzy bramami przesuwnymi i skrzydłowymi dotyczą głównie metody ich otwierania i zamykania. W bramach przesuwnych konstrukcja jest mocowana do szyny jezdnej, dlatego jej obsługa polega na przesuwaniu konstrukcji w odpowiednim kierunku – wymagane jest posiadanie właściwej przestrzeni po stronie lewej lub prawej bramy, wobec tego jest to czynnik determinujący, czy brama ta może być zastosowana na danej posesji. Ich otwieranie jest łatwiejsze i szybsze od bram skrzydłowych. Bramy skrzydłowe mają natomiast konstrukcję bardziej standardową, która składa się głównie z dwóch skrzydeł osadzonych na zawiasach. W centralnej części znajduje się zamek pozwalający na otwieranie i zamykanie bramy. W tym przypadku brama może otwierać się do wewnątrz lub na zewnątrz, dlatego potrzebne jest posiadanie właściwej do tego przestrzeni zależnie od wymiarów skrzydeł.

 

Wobec tego kompletna brama ogrodzeniowa zawiera elementy takie jak skrzydła bramy, słupy, zawiasy, a także zamknięcie na zamek lub inny model. Opcjonalnie można też zdecydować się na bramy bez słupów, które przeznaczone są do powieszenia na słupach gotowych, na przykład murowanych. Słupy i skrzydła bram mogą być dostosowane do montażu automatyki bramowej, dzięki czemu korzystanie z nich jest jeszcze bardziej komfortowe – wystarczy tylko nacisnąć przycisk na pilocie, a brama będzie mogła otworzyć się lub zamknąć automatycznie.

 

Dobór konstrukcji bramy ogrodzeniowej powinien w związku z tym uwzględniać przede wszystkim miejsce montażu i jego ograniczenia, gdyż nie zawsze można zamontować konkretny typ bramy. Również pod uwagę należy wziąć kwestie estetyki, aby brama pasowała do ogrodzenia i fasady domu.

 

W naszej firmie Pajęczyna oferujemy wysokiej jakości bramy ogrodzeniowe wykonane z najlepszych materiałów na zamówienie klientów. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą pełną ofertą zaprezentowaną na naszej stronie internetowej.